39% збільшення операційного прибутку Volvo Cars у другому кварталі 2023 року: тренд на придбання електромобілів зростає

10:07 | ЛИПЕНЬ 25 2023
39% збільшення операційного прибутку Volvo Cars  у другому кварталі 2023 року: тренд на придбання електромобілів зростає

2023 рік ключовий для перетворення Volvo Cars на повністю електричну автомобільну компанію. Автовиробник закладає фундамент наступного етапу зростання: презентує нові електромобілі, будує акумуляторний завод у Швеції та планує інвестувати у завод із виробництва електромобілів у Словаччині.

Новий Tech Hub у польському місті Краків доповнює основні інноваційні центри, стратегічно розміщені у всьому світі. Створення глобального технологічного центру наступного покоління допоможе Volvo Cars стати лідером у галузі мобільності майбутнього.

Компанія продовжує комерційну трансформацію: Велика Британія стала першим ринком, де відбувся перехід від традиційного оптового бізнесу до моделі прямих продажів, що розроблена для покращення клієнтського досвіду. Volvo Cars прагне інтегрувати таку модель у більшу кількість ринків, що зробить комерційну мережу ще  більш прозорою та рентабельною.

Загалом Volvo Cars очікує стабільного двозначного зростання роздрібних продажів за рік та збільшення продажів електромобілів на 11 %. Це стане можливим за умови відсутності проблем у ланцюзі постачань.

Операційний прибуток та фінансові показники за другий квартал 2023 року

У другому кварталі 2023 року Volvo Cars зафіксувала дохід 102,2 млрд шведських крон, що на 43 % більше, ніж за аналогічний період 2022 року. Світові продажі зросли на 25 % – продано 178 800 авто.

Збільшення продажів – це результат підвищення продуктивності на заводах компанії: у другому кварталі 2023 року вироблено на 50 % більше автомобілів, ніж за аналогічний період минулого року. Це стало можливим завдяки стійкому ланцюгу постачань. Для цього Volvo Cars здійснила низку заходів: розширила базу постачальників і покращила продуктивність постачань, напряму контактувала із ключовими постачальниками напівпровідників та ливарними підприємствами. Загальний процес створення вартості став прозорішим.

У другому кварталі 2023 року Volvo Cars досягнула збільшення операційного прибутку на 39 % (окрім спільних підприємств і асоційованих компаній). Із операційним прибутком у 6,4 млрд шведських крон, його рентабельність становить 6,3 %.

Операційний прибуток зі спільними підприємствами та асоційованими компаніями досягнув 5 млрд шведських крон. Це менше, ніж тогоріч, адже на операційний прибуток за другий квартал 2022 року позитивно вплинуло розміщення Polestar на фондовій біржі Nasdaq у Нью-Йорку.

«Другий квартал 2023 року демонструє, що рік розвивається, як було заплановано,сказав Джим Роуен, CEO компанії Volvo Cars. — Останні 3 місяці компанія досягає амбітних цілей щодо трансформації та стабільного прогресу. А також надійних базових показників збільшення продажів і доходів. Volvo Cars діє та трансформується, долаючи зовнішні виклики, що постійно з’являються шляху».

Зростає тренд на придбання електромобілів

У другому кварталі продажі електромобілів склали 16 % від загального обсягу продажів, що на 178 % більше, ніж в аналогічний період минулого року. Нещодавно презентовані електромобілі Volvo нової ери – EX90 та EX30 – ще не виробляються і не вплинули на фінансові результати компанії у 2023 році.

У червні 2023 року Volvo Cars презентувала найкомпактніший SUV бренду – повністю електричний EX30. Із ним автовиробник підкорюватиме новий сегмент, адже попит на компактні повністю електричні преміальні SUV невпинно зростає. Очікується, що найближчими роками завдяки EX30 компанія досягне бізнес-цілей щодо прибутковості: валовий дохід від продажів цього авто складе 15-20 %.

Volvo EX90 та EX30, демонструють курс компанії на майбутнє: електромобілі преміум класу, побудовані на електричній архітектурі наступного покоління. А також з інноваційною батареєю, обчислювальними технологіями, функціями пасивної та активної безпеки нового рівня.

Наразі автовиробник продовжує працювати над зменшенням викидів CO2: у другому кварталі 2023 року загальні викиди CO2 на кожне авто на 18,8 % нижчі, порівняно з контрольним показником 2018 року. Це підтверджує амбіції компанії зменшити викиди вуглецю на 40% до 2025 року для кожного автомобіля.  

***

Volvo Cars у 2022 році

Volvo Car Group зафіксувала операційний прибуток у розмірі 22,3 млрд шведських крон. Дохід у 2022 році склав 330,1 млрд шведських крон, тоді як світові продажі досягли 615 121 авто.

Про Віннер

Група компаній Віннер вже 30 років проводить успішну діяльність в Україні, є офіційним імпортером всесвітньо відомих автомобільних брендів Ford, MG, Volvo, Jaguar, Land Rover, Porsche та Bentley. Наша дилерська мережа пропонує автомобілі, запчастини, сервісне обслуговування та клієнтський досвід світового рівня у понад 60-ти дилерських центрах та сервіс партнерах в Україні. Крім автомобільної дистрибуції і роздрібної торгівлі Віннер здійснює лізингову діяльність, а також будує й обслуговує комерційну нерухомість. Група компаній Віннер націлена бути прикладом чесного, прозорого і соціально відповідального бізнесу. З детальною інформацією ви можете ознайомитися на сайті www.winner.ua.