Дебют Volvo EX90

16:11 | ЛИСТОПАД 10 2022
Дебют Volvo EX90

9 листопада, у Стокгольмі компанія Volvo Cars презентувала перший автомобіль Volvo нової ери – повністю електричний семимісний SUV Volvo EX90. Цей автомобіль із шведським корінням встановлює нові стандарти безпеки та електрифікує сьогодення.

Виготовлятиметься новий SUV вже з наступного року у США, а згодом і Китаї. Для ринку України авто виготовлятимуть на заводі у США. Починаючи з Volvo EX90, Volvo Cars як перший автовиробник, що зобов’язався електрифікувати весь модельний ряд, щороку випускатиме новий електромобіль. Це черговий крок до досягнення  амбітної мети Volvo Cars: стати кліматично нейтральною компанією до 2040 року.

Вже зараз Ви можете залишити запит на предзамовлення Volvo EX90 в офіційному дилеському центрі ТОВ ДК "Полтава-Автосвіт".

Новий SUV від Volvo унікально поєднує модернові пропорції силуету, технології обчислення, програмне забезпечення і сучасний рівень підключення. А це – оптимізація безпеки, ефективності та естетики.  

«Volvo EX90 демонструє наше місце і напрям руху, — сказав Джим Роуен, CEO компанії Volvo Cars. — Цей електромобіль із запасом ходу до 600 км на одному заряді відображає прагнення компанії і надалі покращувати стандарти безпеки. Це перший Volvo, що справді вирізняється програмним забезпеченням. Він здатен живити електроенергією будинок та інші пристрої. Volvo EX90 – це початок чогось нового для Volvo Cars».

Нові стандарти безпеки

Volvo EX90 має вищий рівень безпеки, ніж будь-який інший Volvo. Автомобіль розроблений, щоб розуміти не лише зовнішній світ, а й власника. Із часом він ставатиме розумнішим і безпечнішим, оскільки навчатиметься та оновлюватиметься відповідно до нових даних.

Volvo EX90 оснащений невидимим щитом безпеки з інноваційною технологією датчиків: камерами, радарами та lidar. Підключені до високопродуктивних основних комп’ютерів автомобіля із програмним забезпеченням від NVIDIA DRIVE, вони забезпечать огляд на 360° в реальному часі.

Мета компанії – підтримати власників, коли їм це найбільш потрібно. Тому датчики Volvo Cars не стомлюються та не відволікаються. Вони розроблені, щоб розуміти водія та допомагати йому. Технологія lidar, надана Luminar, розпізнає дорогу вдень чи вночі, навіть під час руху швидкісним шосе. Вона бачить невеликі об’єкти за сотні метрів та має час для інформування, реагування та уникнення зіткнень. Датчики також підвищують надійність і загальну продуктивність системи допомоги водію Pilot Assist із новим рівнем підтримки керування під час зміни смуги руху.

Невидимий щит безпеки піклується про власників і в салоні Volvo: спеціальні датчики та камери, працюючи за власними алгоритмами, спостерігають за поглядом водія. Якщо через сонливість, відволікання, неуважність чи погане самопочуття йому потрібна додаткова допомога, EX90 надасть її. Це перевищує можливості всіх інших Volvo.

Спочатку система попередить власника спеціальним звуковим сигналом, що зростатиме із загостренням ситуації на дорозі. Якщо він не реагуватиме на дедалі чіткіші попередження, автомобіль самостійно зупиниться та викличе допомогу.

Завдяки інноваційним датчикам, зокрема lidar, Volvo EX90 став першим Volvo, апаратно готовим до запровадження технології автономного водіння.

Технології з чіткою метою  

Робота більшості основних функцій автомобіля – від безпеки та мультимедіа до забезпечення роботи батареї – забезпечується основною системою авто. Вона оперується NVIDIA DRIVE на платформах зі штучним інтелектом Xavier and Orin, а також платформах Snapdragon® Cockpit від Qualcomm Technologies. Програмне забезпечення розроблене інженерами Volvo – для всеосяжного охоплення систем і платформ. 

Volvo EX90 розроблений не для того, щоб просто стати черговим електромобілем Volvo – це по-справжньому прогресивне авто, на кшталт високотехнологічного комп’ютера на колесах. Цей SUV ефективніший за смартфон або ноутбук, адже з часом ставатиме ще кращим завдяки віддаленим оновленням ПЗ.

Новий SUV від Volvo вирізняється неперевершеною високоякісною графікою проекційного дисплея у салоні авто та блискавичним обчисленням. Усе – завдяки поєднанню прогресивної обчислювальної потужності платформ Snapdragon Cockpit із можливостями ігрового рушія Unreal Engine –найдосконалішого інструменту для створення 3D у реальному часі від Epic Games.

Центральний екран діагоналлю 14,5 дюйма забезпечує миттєвий доступ до інформаційно-розважальної системи із технологіями Google. Улюблені програми та сервіси, зокрема Google Assistant, Google Maps та Google Play Store вже вбудовані. Дисплеї Volvo EX90 допоможуть власникам отримати доступ до важливої інформації у потрібний час, не відволікаючись від дороги. Volvo EX90 також сумісний із бездротовим Apple CarPlay або Android Auto™.

Volvo Cars прагне забезпечити легкий та інтуїтивно зрозумілий перехід від ручного режиму водіння до допоміжного. А у майбутньому – і до автономного водіння. Тому вся необхідна інформація відображається у спрощеному вигляді на дисплеях.

Встановлювати необхідні програми на головний екран та насолоджуватися інтуїтивно зрозумілою навігацією відтепер надзвичайно легко – автомобіль має  стандартне з’єднання 5G. А заблокувати, обігріти або охолодити салон Volvo EX90 можна дистанційно, не виходячи з дому. Варто лише надати команду Google. Навіть рівень заряду акумулятора можна дізнатися миттєво.

Volvo EX90 дебютує із новою аудіосистемою еталонної якості Bowers & Wilkins із технологією Dolby Atmos. 25 динаміків забезпечують захоплююче звучання улюбленої музики у всьому салоні.

Volvo EX90 у стандартній комплектації оснащений технологію безключового доступу – замість ключів можна використовувати смарфтон. З його допомогою можна не лише автоматично розблокувати автомобіль, а й запустити персональну вітальну комбінацію при наближенні до нього. Особистий профіль власника завантажується автоматично.

Створена на основі галузевого стандарту UWB, ця технологія сумісна з великою кількістю брендів і моделей смартфонів. За потреби, «поділитися» ключем можна із родиною та друзями.

Доповнює інноваційні технології найелегантніший на сьогодні салон. Оздоблення натуральним текстилем із біоматеріалів – черговий крок до прагнення компанії перетворити автоіндустрію у сферу без жодних шкідливих викидів.

Збільшений запас ходу

На одному заряді електромобіль долає до 600 км відстані за циклом WLTP. Акумулятор заряджається від 10 до 80 % менше, ніж за 30 хв.

Повнопривідний EX90 з подвійним двигуном живиться від батареї ємністю 111 кВт·год і двох електродвигунів із постійними магнітами. Вихідна потужність становить 380 кВт (517 к.с.) і 910 Нм крутного моменту. У поєднанні з абсолютно новим шасі це забезпечує комфорт під час плавного руху авто.

Volvo Cars встановлює новий стандарт використання вторинної сировини. У своєму складі новий флагман Volvo має: приблизно 15% переробленої сталі, 25% переробленого алюмінію, а також 48 кг переробленого пластику та біоматеріалів. А це – 15 % від загального обсягу пластику, використаного в автомобілі, що є найвищим показником серед всіх Volvo.

Вражаюче життя із прогресивним Volvo EX90

Презентований сьогодні Volvo EX90 – найдосконаліший серед коли-небудь створених Volvo. Це – вступ до найширшої екосистеми послуг і функцій, що роблять життя власників електромобіля простішим і приємнішим.

Застосунок Volvo Cars, поєднаний із мобільною платформою з широким спектром функцій, полегшить життя власника. Відтепер за допомогою застосунку в режимі онлайн можна: знайти громадську зарядну станцію, оплатити заряджання, керувати інтелектуальною зарядкою з дому, оновити програмне забезпечення або просто відчинити автомобіль, скориставшись безключовим доступом.

Новий флагман Volvo отримав 2 яскраві екрани, що надають швидкий доступ до всіх функцій та найбільш доцільну для кожної конкретної ситуації інформацію. Постійний зв’язок між автомобілем і будинком забезпечують прогресивні інформаційно-розважальні системи та підключення. Керувати Volvo EX90 можна дистанційно, не виходячи з дому, адже автомобіль оснащений багатьма вбудованими програмами і службами Google.

«EX90 втілює уявлення Volvo Cars щодо великого сімейного SUV в епоху електрики, — сказав Джим Роуен, CEO компанії Volvo Cars. — Створений із електричним і програмним забезпеченням, він демонструє майбутнє автомобілів Volvo з погляду безпеки, технологій, екологічності та дизайну. Для кожного власника ми прагнемо створити ще більш індивідуальний досвід водіння».

Надзвичайно легкий процес заряджання

Інноваційні технології та послуги надзвичайно спрощують і процес заряджанння електромобіля.

Досвід користування громадськими зарядними станціями інтегрований у застосунок Volvo Cars. У єдиному інтерфейсі власники можуть обирати станцію серед сотень тисяч варіантів у всьому світі, а це надзвичайно зручно під час подорожей за кордон. У цьому ж інтерфейсі можна оплачувати заряджання та відстежувати процес. Доступність зарядних станцій онлайн допоможе перевірити Google Maps – на центральному екрані системи мультимедіа.

Volvo EX90 підтримує функцію Plug and Charge. А це – найпростіший і найбезпечніший спосіб заряджання електромобіля: достатньо підключити авто до загальнодоступного зарядного пристрою, що підтримує цю технологію, і воно почне заряджатися, автоматично стягнувши оплату.

Volvo Cars постійно розширює кількість зарядних станцій, додаючи більше мереж швидкої зарядки до екосистеми підключених громадських зарядних станцій. Це дозволяє власникам електричних Volvo зручно заряджати автомобіль за привабливими тарифами.

Чиста електроенергія для живлення дому

Новий Volvo EX90 – перший автомобіль Volvo, апаратно готовий до двонапрямленого заряджання. Із такою технологією можна підтримувати електромережу різними способами та використовувати акумулятор авто як додаткове джерело енергії. Наприклад, живити будинок, інші електричні прилади, або навіть інший електромобіль Volvo.

Двонапрямлене ​​заряджання, залежно від енергетичного ринку, дозволить ефективно використовувати електроенергію у повсякденному житті: отримувати більше енергії, коли є надмірна ємність відновлюваної енергії, та під час пікового навантаження спрямовувати її назад у мережу. Це також зменшить викиди CO₂ та допоможе заощадити кошти. Ключову роль щодо управління енергією вдома відіграє застосунок Volvo Cars, що має функцію інтелектуального заряджання.

Для комфортного використання двонапрямленого заряджання Volvo Cars пропонує також необхідне обладнання, зокрема двонапрямлену настінну систему заряджання WallBox та систему керування енергією. Вона допоможе власникам контролювати та оптимізувати споживання енергії. Спеціалісти Volvo Cars проконтролюють установку необхідного обладнання та переконаються, що все готово до прибуття автомобіля.                                                      

У Volvo Cars докладають усіх зусиль, щоб дозволити власникам продавати енергію назад в мережу, колективно підключену до віртуальної електростанції. А це – більш ефективна і стабільна мережа, менші викиди CO₂, а також дохід для власників.

Створений, щоб вражати: повністю електричний флагманський SUV EX90 зарядить енергією життя власника. Придбати Volvo  EX90 можна буде онлайн чи в офіційних дилерських центрах. Прийом попередніх замовлень на EX90 буде розпочато вже 10 листопада 2022 р., а перші автомобілі клієнти отримають на початку 2-го кварталу 2024 р.  

*Описані функції можуть бути необов’язковими. Можливості і доступність описаних технологій та функцій можуть відрізнятися на кожному ринку. Загальнодоступна пропозиція зарядки буде доступна на всіх основних ринках Volvo Cars у США, ЄС і Китаї.

Швидкість заряджання та запас ходу авто є попередніми, вони отримані на основі оцінок і розрахунків Volvo Cars для EX90. Вказаний діапазон стосується початково доступної версії з двомоторним повним приводом (300 кВт/408 к.с.). Діапазон може бути різним, залежно від комплектації. Запас ходу та споживання енергії в реальних умовах змінюються залежно від способу використання авто та інших зовнішніх факторів. Час заряджання може змінюватись і залежить від таких факторів, як зовнішня температура, температура акумулятора, обладнання для заряджання, стан акумулятора та стан автомобіля. Авто сертифікується.

Google, Google Play, Google Maps, Android, Android Auto є торговими марками Google LLC.

Навігація, Google Assistant, доступ до додатків, даних та віддалених сервісів через застосунок Volvo Cars будуть включені в підписку на цифрові послуги. Тривалість надання цих послуг може відрізнятися залежно від ринку. Snapdragon є продуктом Qualcomm Technologies, Inc. та/або її дочірніх компаній.

Snapdragon є торговою маркою Qualcomm Incorporated.

Щоб виводити Android Auto на дисплейї авто, необхідний смартфон Android з ОС Android 8 або новішою версією, активний тарифний план.